Każdy mężczyzna ma swój rytuał golenia twarzy. Do wyboru jest mnóstwo możliwości. Są zwolennicy każdej z nich. Jedni wolą tradycyjne żyletki, inni wybiorą elektryczne maszynki. Jedni od lat robią to tak samo, inni wciąż poszukują idealnego sposobu. Czasem zdarzają się zacięcia i zaczerwienienia, innym razem wszystko idzie gładko. Jak więc golić twarz tak, aby zawsze było to szybkie, łatwe i bez problemów? W naszym artykule przedstawimy sprawdzone sposoby, które najczęściej się sprawdzają.
Golenie twarzy – krok po kroku
Przede wszystkim każdy mężczyzna powinien poznać choć trochę swoją skórę. Obserwuj, jak reaguje ona na różne zabiegi. Czy jest delikatna? Skłonna do zaczerwienień? Może jest sucha? Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, jak zareaguje na golenie. Pod kątem tego, jaka jest, powinniśmy dobrać do niej specjalne kosmetyki. Potrzebne nam będą przede wszystkim: krem do golenia, maszynka i kosmetyk do nawilżenia twarzy po goleniu. Może być to krem, balsam lub inny specyfik. Oto jak golić twarz tradycyjną metodą, czyli z użyciem maszynki.
Pierwszy krok – zadbaj o skórę przed goleniem
Skóra twarzy przed goleniem powinna być odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim ważne jest, aby była nawilżona i miękka. Wiele osób poleca golenie po kąpieli lub prysznicu, albo nawet w trakcie. Skóra i zarost pod wpływem pary będą miękkie, co ułatwi golenie. Bardzo dobrym krokiem będzie także wykonanie peelingu lub innego zabiegu oczyszczającego. Pozbędziemy się sebum oraz martwego naskórka, co zdecydowanie ułatwi pracę maszynce.
Teraz należy nałożyć krem do golenia. Odpowiada on nie tylko za poślizg przy goleniu, ale także dba o skórę oraz zarost. Unikamy dzięki niemu zacięć oraz podrażnień, a włoski są zdecydowanie łatwiejsze w usunięciu.
Drugi krok – klika porad, jak dobrze golić skórę?
Zadbajmy o to, aby używana maszynka była często zmieniana, aby zachować higienę. O zużyciu maszynki może świadczyć stępienie się ostrzy oraz zanikanie paska nawilżającego. Jeśli chodzi o samo golenie, należy wykonywać je odpowiednimi ruchami. Najlepsze będą lekkie i delikatne pociągnięcia, które są najbezpieczniejsze dla naszej skóry. Ostrze maszynki powinno się często opłukiwać, aby cały czas było precyzyjne i zalegające włoski mu w tym nie przeszkadzały. Kolejna sprawa, to kwestia golenia z włosem lub pod włos. Oba sposoby są dopuszczalne i wszystko zależy od naszego zarostu i skóry.
Krok trzeci – zadbaj o skórę po goleniu
Po ogoleniu twarzy należy spłukać reszty kremu do golenia za pomocą chłodnej wody. Taka najlepiej wpływa na skórę po mechanicznym zabiegu. Po osuszeniu twarzy ręcznikiem należy zapewnić jej odpowiednie nawilżenie. Tutaj mamy pełną dowolność. Najlepiej użyć sprawdzonego kosmetyku dostosowanego do naszego rodzaju cery. Skóra będzie miękka i niepodrażniona. Gotowe! Oto prawidłowe golenie twarzy, które najlepiej sprawdzi się każdemu mężczyźnie. Przetestuj to na swoim zaroście i zobacz różnicę!